Państwowa Inspekcja Pracy w związku ze stwierdzonym naruszeniem przepisów prawa pracy przez wójta gminy Wierzbica przy rozwiązaniu umowy o pracę z byłym kierownikiem GOPS w Wierzbicy, przesłała wniosek o jego ukaranie do Sądu Rejonowego w Szydłowcu. 

Zarzut popełnienia wykroczenia dotyczy art. 281 Kodeksu pracy w zakresie rażącego naruszenia prawa pracy przy rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia. Jest to pierwsza decyzja niezależnego organu państwowego w związku z wydarzeniami w Wierzbicy. 

Warto zauważyć, iż warunkiem zastosowania środków prawnych przez Inspekcję Pracy jest wcześniejsza kontrola, a także zapoznanie pracodawcy z jej wynikami w sporządzonym protokole, co oznacza iż wójt ma wiedzę o ustaleniach PIP.

  

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl