W ostatni weekend w Mikołowie poruszał się pojazd z reklamą mobilną informującą o trwającym sporze zbiorowym. Ta forma akcji protestacyjnej ma celu ponowne zwrócenie uwagi na problem, który nie został rozwiązany, bowiem strona społeczna do dnia dzisiejszego nie otrzymała żadnej propozycji zawarcia porozumienia dotyczącego podwyżek wynagrodzeń, które pozwoliłyby na godne wynagradzanie pracowników MOPS. 

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mikołowie od niespełna 3 lat toczy się spór zbiorowy dotyczący między innymi podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 10% dla wszystkich pracowników ośrodka oraz jego corocznej waloryzacji. Pracownicy miejscowego MOPS, jak do tej pory, są "doceniani wyłącznie słowami", natomiast niestety nie są zauważani, gdy chodzi o kwestię wynagrodzeń. Środki finansowe znajdują się za to na postawienie, w uczęszczanych przez mieszkańców Mikołowa miejscach - figurek zwierząt czy też znanych osób.
 
Pracownicy MOPS w Mikołowie nadal niewiele zarabiają  w stosunku do odpowiedzialności jaka na nich spoczywa oraz ilości powierzanych im obowiązków. Niska płaca spowodowała nieustanne braki kadrowe w MOPS, ponieważ, jak wynika z wiedzy lokalnej organizacji, w większości ościennych gmin zarobki są zdecydowanie większe. Po regulacjach wynagrodzeń, które miały miejsce marcu br. wynagrodzenie pracowników MOPS nadal oscyluje wokół płacy minimalnej.
 
Mamy nadzieję, że burmistrz Mikołowa tym razem usłyszy apel pracowników i jako przedstawiciel samorządu podejmie stosowne decyzje.
 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Federacja na Twitterze

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

            

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl