Protest w Kołobrzegu w szczycie sezonu turystycznego

Niemal 90% pracowników MOPS w Kołobrzegu należy do naszej zakładowej organizacji związkowej i od wielu miesięcy domaga się wzrostu wynagrodzeń. Związek zawodowy już rozpoczął akcję protestacyjną, której pierwszym ale nie ostatnim elementem jest zawieszenie banerów na siedzibie ośrodka i jednocześnie siedzibie samej organizacji związkowej. Związkowcy zapowiadają jednak, że wkrótce o proteście usłyszą turyści z całej Polski, którzy tradycyjnie w miesiącach wakacyjnych Kołobrzeg wybrali na miejsce swojego letniego wypoczynku.

 

Spór zbiorowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu prowadzony jest od ubiegłego roku i obecnie znajduje się w etapie mediacji z wyznaczonym mediatorem ze strony MRiPS. Prowadzone rozmowy doprowadziły, jak dotąd do wzrostu pensji pracowników o ponad 700 zł, jednakże obecna inflacja i drożyzna, nie pozwalają by strona związkowa zrezygnowała z pełnej realizacji postulatu płacowego. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż mieszkanie w Kołobrzegu oznacza dla pracowników MOPS konieczność całorocznego ponoszenia tak wysokich kosztów życia, jakich zwykle odwiedzający to miasto doświadczają jedynie przez okres krótkiego urlopu lub wakacji.

Pomimo turystycznego charakteru miasta, pracy w MOPS nie brakuje, a problemy dotykają jego mieszkańców jak w innych regionach Polski. Pracownicy ośrodka są zdeterminowani, by perspektywa wzrostu uposażeń pozostała realna i cały czas liczą, że pracodawca i władze miasta zaproponują rozwiązanie pozwalające na osiągnięcie porozumienia.       

Konferencja prasowa Związku Zawodowego Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu (żródło: miastokolobrzeg.pl) 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Federacja na Twitterze

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

            

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl