Protest w Kołobrzegu w szczycie sezonu turystycznego

Niemal 90% pracowników MOPS w Kołobrzegu należy do naszej zakładowej organizacji związkowej i od wielu miesięcy domaga się wzrostu wynagrodzeń. Związek zawodowy już rozpoczął akcję protestacyjną, której pierwszym ale nie ostatnim elementem jest zawieszenie banerów na siedzibie ośrodka i jednocześnie siedzibie samej organizacji związkowej. Związkowcy zapowiadają jednak, że wkrótce o proteście usłyszą turyści z całej Polski, którzy tradycyjnie w miesiącach wakacyjnych Kołobrzeg wybrali na miejsce swojego letniego wypoczynku.

Spór zbiorowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu prowadzony jest od ubiegłego roku i obecnie znajduje się w etapie mediacji z wyznaczonym mediatorem ze strony MRiPS. Prowadzone rozmowy doprowadziły, jak dotąd do wzrostu pensji pracowników o ponad 700 zł, jednakże obecna inflacja i drożyzna, nie pozwalają by strona związkowa zrezygnowała z pełnej realizacji postulatu płacowego. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż mieszkanie w Kołobrzegu oznacza dla pracowników MOPS konieczność całorocznego ponoszenia tak wysokich kosztów życia, jakich zwykle odwiedzający to miasto doświadczają jedynie przez okres krótkiego urlopu lub wakacji.

Pomimo turystycznego charakteru miasta, pracy w MOPS nie brakuje, a problemy dotykają jego mieszkańców jak w innych regionach Polski. Pracownicy ośrodka są zdeterminowani, by perspektywa wzrostu uposażeń pozostała realna i cały czas liczą, że pracodawca i władze miasta zaproponują rozwiązanie pozwalające na osiągnięcie porozumienia.

Konferencja prasowa Związku Zawodowego Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kołobrzegu (żródło: miastokolobrzeg.pl)

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj