Po zadanym przez Federację pytaniu, resort rodziny rekomenduje by środki w wysokości 2% kosztów obsługi jednorazowego świadczenia dla obywateli Ukrainy zostały głównie przeznaczone na dodatkowe wynagrodzenia np. w formie dodatków  i nagród dla pracowników bezpośrednio realizujących to zadanie. Ministerstwo zapowiada też szczegółową weryfikację wydatkowania kosztów obsługi. Stosowane wytyczne zostały przekazane do urzędów wojewódzkich, a za ich pośrednictwem także do gmin.

 Federacja od początku domagała się, by środki z budżetu państwa na obsługę zadania związanego z wypłatą świadczenia jednorazowego w wysokości 300 zł na osobę, zostały głównie przeznaczone dla pracowników realizujących to zadanie. Taka też informacja i pytanie zostało przekazane do MRiPS. W odpowiedzi – resort wydał ww. rekomendacje, której realizacja będzie też weryfikowana. Stwarza to realną szansę, by środki z obsługi trafiły do pracowników realizujących zadanie.

Przeczytaj pismo MRiPS   

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl