Strona internetowa, sporo niespodzianek i całkiem nowy zespół praktyków - to odsłona znanego dotychczas z mediów społecznościowych - profilu Pracownik Socjalny Online. Poszerzenie działalności w sieci, twórczyni strony facebook poświęconej pracownikom socjalnym zapowiedziała podczas ubiegłorocznego Forum Pracowników Socjalnych w Gdańsku. Teraz przyszedł czas realizacji projektu, za który trzymamy kciuki, podobnie jak za pozostałe internetowe inicjatywy m.in. Pracownicy Socjalni (facebook), czy też Baba z MOPS-u (Instagram).

Pracownik Socjalny Online, to niezależna inicjatywa Małgorzaty Ostrowskiej, która na co dzień, pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Olsztynie.

Pomysł na serwis Pracownik Socjalny Online zrodził się kilka lat temu, gdy Małgorzata uległa wypadkowi i musiała wiele miesięcy spędzić w domu. A że wilka ciągnie do lasu, to pojawił się fanpage, który w bardzo przejrzysty sposób informował o bieżących sprawach w pomocy społecznej. Dodatkowo, koleżanki i koledzy po fachu z całej Polski zasięgali porad i sugestii w kwestii pracy socjalnej i ustaw towarzyszących.

W 2019 roku Małgorzata Ostrowska została zaproszona, jako prelegent na III Forum Pomocy Społecznej w Gdańsku. To tam zapadła decyzja o rozszerzeniu działalności Pracownika Socjalnego Online o stronę internetową, a także zaproszeniu ekspertów z różnych dziedzin pomocy społecznej do współpracy.

Zespół strony stale się poszerza, co już teraz przynosi wymierne rezultaty, a w niedalekiej przyszłości, mamy nadzięję pozwoli na szeroką kampanię podnoszenia prestiżu pracy socjalnej w Polsce. Ostatnio do grupy dołączyła nasza koleżanka z Głuchołaz - Iza Bajor, a twórcy serwisu już zapowiadają wydawanie swojego magazynu.

Wspieramy również incjatywę produkowania i udostępniania gadżetów (kubki, podkładki etc.), które projektowane są przez Pracownika Socjalnego Online i Pracownicy Socjalni, a które wyrażają naszą dumę z bycia częścią środowiska pracowników socjalnych w Polsce.

Zachęcamy do stałego odwiedzania strony Pracownik Socjalny Online , ale także Pracownicy Socjalni  i Baba z MOPSu