W dniu 10.12 obchodziliśmy Dzień Praw Człowieka. Z tej okazji Międzynarodowa Federacja Pracowników Socjalnych (IFSW), do której należy nasza organizacja i w której członkiem Komisji Praw Człowieka jest nasz przedstawiciel - dr hab. Marcin Boryczko, opublikowała stanowisko, którego treść zostanie przetłumaczona i w całości opublikowana w najbliższym numerze czasopisma "Praca Socjalna". Dzięki uprzejmości prof. Jerzego Szmagalskiego, w dalszej części artykułu przedstawiamy fragment tego wystąpienia, zachęcając do zapoznania się ze stanowiskiem. 

W dniu 10. grudnia 2021 r. Komisja Praw Człowieka IFSW w z okazji corocznego Dnia Praw Człowieka, ustanowionego przez w 1950 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ dla upamiętnienia przyjęcia w tym dniu w 1949 r. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ogłosiła stanowisko w sprawie zaangażowania w promowanie i obronę praw człowieka jako wyzwania polegające na przyczynianiu się do zmniejszania nierówności i propagowaniu sprawiedliwości społecznej.

[…] Ochrona praw człowieka stanowi kamień węgielny demokracji, pokoju, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Równy dostęp do szczepionek w kontekście pandemii COVID-19 staje się globalnym imperatywem […]

W tym stanowisku Komisja wyraziła uznanie dla rzeczników praw człowieka, szczególnie pracowników socjalnych oraz ich profesjonalnych organizacji i związków działających na rzecz przestrzegania praw człowieka i solidarność z pracownikami pomocy społecznej, którzy doświadczają represji ze strony państwa, dyskryminacji i/lub są ofiarami wszelkiego rodzaju przemocy.   

Opracował: prof. Jerzy Szmagalski 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl