W Lublinie pracownicy MOPRu wyszli pod ratusz by w sposób milczący zaprotestować. "Brak słów" pod takim hasłem odbyła się pikieta. Właśnie tak - brakuje już słów, mediacje w ramach sporu zbiorowego (trwającego od lipca 2021 r.) nie przynoszą wymiernych efektów, a sam prezydent M. Lublin Pan Krzysztof Żuk nie podejmuje oczekiwanych działań.

Związek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej oraz Koło Pracowników MOPR Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" domagają się podwyżek dla pracowników i godnych warunków pracy. Zatrudnieni w MOPR w Lublinie są przeciążeni coraz większą liczbą obowiązków i zadań do realizacji. Nie wiąże się to że wzrostem wynagrodzeń, przez to właśnie wzrasta ich frustracja. Żeby skutecznie pomagać sami musimy godziwie zarabiać i być traktowani z szacunkiem. Bez przymuszania do dodatkowej pracy i z faktycznym respektowaniem kodeksu etycznego. Naszym zdaniem konieczne jest też są też działania przeciwdziałające zjawiskom mobbingu i dyskryminacji.

Do ponad 120, ubranych na czarno, protestujących nikt z lubelskiego ratusza nie wyszedł i nie wyraził chęci rozmowy. Zgromadzonych w centrum miasta osób wysłuchał jedynie senator Jacek Bury.

Milczący protest był wołaniem o pomoc pracowników MOPR w Lublinie i narobił medialnego hałasu (dla zainteresowanych wystarczy w wyszukiwarce wpisać: "MOPR Lublin protest"). Jako związkowcy z Lublina zapowiadamy, że to nie koniec naszych działań protestacyjnych i już szykujemy kolejne zdecydowane akcje.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl