Po raz kolejny – Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach stwierdził bezczynność Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich w przedmiocie udostępnienia informacji publicznej i zasądził od kierującej jednostką, którą jest Pani Aneta Mikuszewska – Sorn, zwrot kosztów postępowania na rzecz naszej organizacji.

 Jak ustalił Sąd, wniosek Federacji dotyczący programu „Wspieraj Seniora” nie został w ogóle rozpoznany przez organ i bez znaczącego wpływu dla rozstrzygnięcie sądu, miała powoływana przez skarżoną okoliczność, że według niej mail z zapytaniem publicznym miał rzekomo nie dotrzeć do organu. Jak bowiem wykazał Sąd – skoro wnioskodawca przedstawił dowód nadania wniosku, to po stronie organu należy takie skonfigurowanie skrzynki mailowej, by zapewnić prawidłowy odbiór wiadomości. Ryzyko nieodebrania lub nie odczytania wiadomości obciąża organ, a nie wnioskodawcę – zauważył skład orzekający.

W ww. wyroku potwierdzono również, że żądane informacje dotyczące realizacji programu „Wspieraj Seniora”, w tym wypłaconych dodatków z tego tytułu – stanowią informację publiczną, podlegającą udostępnieniu. Wyrok podlega zaskarżeniu.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl