15 marca br. obchodzimy Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Tematem i hasłem tegorocznych obchodów WSWD jest "Współtworzenie nowego eko-społecznego świata: nikt nie zostaje z tyłu". W ramach święta organizowanych jest na całym świecie szereg wydarzeń poruszających kwestie pracy socjalnej. W Europie, z uwagi na kryzys związany z wojną w Ukrainie – odbędzie się panel dyskusyjny online pn. „Głosy z granic: Praca socjalna w odpowiedzi na humanitarny kryzys w Ukrainie”. Udział w nim wezmą także przedstawiciele naszej Federacji.      

 

"Współtworzenie nowego eko-społecznego świata: nikt nie zostaje z tyłu".

Tegoroczny temat WSWD przedstawia wizję i plan działania w celu stworzenia nowych globalnych wartości, polityk i praktyk, które rozwijają zaufanie, bezpieczeństwo i pewność dla wszystkich ludzi oraz zrównoważonego rozwoju planety. Światowy Dzień Pracy Socjalnej 2022 jest dla zawodu pracownika socjalnego okazją do zaangażowania wszystkich sieci pracy socjalnej i społeczności w wartości i zasady, które wzmacniają poszanowanie ludzkiej godności. Aby dowiedzieć się więcej o globalnym szczycie związanym z tegorocznym hasłem kliknij tutaj: https://newecosocialworld.com/

Światowy Dzień Pracy Socjalnej obchodzony jest na całym świecie. Temat WSWD 2022 był promowany przez pracę socjalną i obecnie obejmuje organizacje reprezentujące ok. 100 milionów ludzi. Prezes IFSW, Silvana Martinez stwierdziła m.in.  "Wspólnie jesteśmy największą organizacją społeczeństwa obywatelskiego obejmującą światowe związki zawodowe, organizacje zdrowia, sieć Faith Invest, globalne organizacje studenckie, międzynarodową pracę socjalną, agencje ONZ, ruchy społeczne, sieci akademickie i wiele innych. Światowy Dzień Pracy Socjalnej 2022 będzie działał jako platforma dla tej inicjatywy, aby zaangażować wszystkie społeczności, tak by mogły one wypowiedzieć się na temat tego, w jakim zbiorowym świecie chcą żyć. Wzywam wszystkich pracowników socjalnych do zaangażowania się w ten globalny masowy ruch na rzecz zmian".

Aby dowiedzieć się więcej o historii Światowego Dnia Pracy Socjalnej? Kliknij tutaj.

Plakat WSWD w wersji polskiej

Dzięki przynależności Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej do Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych (IFSW) – powstało także tłumaczenie plakatu Światowego Dnia Pracy na język polski.

WSWD w cieniu wojny w Ukrainie

Wydarzeniem, które organizowane jest przez IFSW Region Europa z udziałem naszej organizacji - jest panel dyskusyjny online pn. „Głosy z granic: Praca socjalna w odpowiedzi na humanitarny kryzys w Ukrainie”. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało ok. 1000 pracowników socjalnych z całego świata. Polskę reprezentować będzie nasz federacyjny ekspert, komisarz ds. praw człowieka oraz członek Rady Naukowej Federacji – dr Marcin Boryczko, a także członek Zarządu Federacji – Dorota Ścisło oraz przedstawiciele naszych organizacji członkowskich, w tym pracujących na granicy.  

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Federacja na Twitterze

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

            

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl