Dziś razem z międzynarodową społecznością pracowników socjalnych obchodzimy Światowy Dzień Pracy Socjalnej. Cały miesiąc marzec poświęcony jest tematyce pracy socjalnej i roli pracowników socjalnych w społeczeństwie. Dlatego, wzorem innych organizacji – przypominamy o powyższym rządzącym i w specjalnym liście apelujemy do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o spotkanie z naszą organizacją, tak jak jest to w dobrej praktyce w innych Państwach, gdzie działają organizacje zrzeszone w Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych (IFSW). Tradycyjnie również powstała polska wersja plakatu WSWD.

 W tym roku Światowy Dzień Pracy Socjalnej obchodzony jest 19 marca 2024 r. Tegoroczny temat to "Buen Vivir: Wspólna przyszłość dla trwałej zmiany świata", który to temat jest zakorzeniony jest w Globalnej Agendzie i podkreśla potrzebę przyjęcia przez pracowników socjalnych innowacyjnych, kierowanych przez społeczność podejść, które są zakorzenione w rdzennej mądrości i harmonijnym współistnieniu z naturą. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tle tego tematu.

Temat ten służy jako aktualne przypomnienie o transformacyjnej roli, jaką odgrywają pracownicy socjalni w napędzaniu pozytywnych zmian i wspieraniu społeczności, które rozwijają się dzięki wzajemnemu szacunkowi i zrównoważonemu rozwojowi.  

Przeczytaj pismo adresowane z okazji WSWD do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Ściągnij polską wersję plakatu WSWD 2024

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl