Filtry

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała za zasadną skargę Federacji i upomniała TVP S.A. za brak relacji dotyczącej ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Pikiety Pracowników Pomocy Społecznej, która miała miejsce 12 października w Warszawie. Przewodniczący Rady przypomniał publicznemu nadawcy o bezwzględnym obowiązku przestrzegania zapisów dotyczących konieczności rozpowszechniania audycji sprzyjających rzetelnemu ukazywaniu wydarzeń. 

Żadnych propozycji dla asystentów rodziny, koordynatorów, pracowników domów pomocy społecznej i świadczeń oraz kosmetyczne zmiany dla pracowników socjalnych - to przekaz resortu rodziny, który płynie po dzisiejszym spotkaniu strony ministerialnej z przedstawicielami Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego (OKP). Strona społeczna informuje Ministra o wdrażanym strajku służb społecznych, jednak nie zrywa rozmów, ale oczekuje poważnego potraktowania zgłaszanych postulatów. 

Po tym jak informowaliśmy o zaproszeniu jedynie SKPPS NSZZ "Solidarność" do rozmów z resortem rodziny, MRPiPS zaprasza na spotkanie również reprezentantów Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego (OKP). Rozmowy odbędą się 26.03 br. w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog", a strona społeczna sama zapewni szeroki udział organizacji związkowych i stowarzyszeń praktyków, z włączeniem komisji zakładowych NSZZ "Solidarność". O efektach spotkania poinformujemy po jego zakończeniu, jednak na chwilę obecną gotowość strajkowa jest utrzymana.

Resort rodziny zaprasza na rozmowy w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" przedstawicieli Sekcji Krajowej Pracowników Pomocy Społecznej NSZZ "Solidarność" (SKPPS). Jednocześnie od października 2018 r. ignoruje pozostałych protestujących, w tym tych którzy należą min. do Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego (OKP), a także do samych Komisji Zakładowych NSZZ Solidarność, które od początku wspierają krajowy protest. Czy właśnie jesteśmy świadkami ministerialnej taktyki "na podział", którą zastosowano w przypadku strajku nauczycieli?  

Pracownicy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie przystąpili do Federacji. Witamy Was gorąco, dziękujemy za deklarację uczestnictwa w naszym ogólnopolskim projekcie i życzymy samych sukcesów związkowych wynikających ze wspólnej działalności. 

Kolejna organizacja i jej członkowie wzmacniają Federację. Tym razem są z nami pracownicy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników MOPS w Puławach. Jest nam niezwykle miło przywitać Was w naszym federacyjnym gronie, tym bardziej że mieliśmy przyjemność gościć u Was jeszcze przed podjętą decyzją. Życzymy Wam by pokładane w Federacji nadzieje okazały się w pełni trafione.

Pracownicy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile dołączyli do Federacji. Dziękujemy za deklarację przystąpienia i życzymy Wam samych sukcesów związanych z działaniem na rzecz wspólnego pracowniczego oraz profesjonalnego dobra.

Niemal 2/3 pracowników pomocy społecznej, a w szczególności pracowników socjalnych deklaruje, że szuka nowej, innej pracy - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Federację. Na to samo pytanie o chęć zmiany pracy, w Wielkiej Brytanii tylko 10% pracowników socjalnych odpowiedziało twierdząco. 

Rezygnacje - Przewodniczącego, Skarbnika i Członka Komisji Rewizyjnej Federacji z zajmowanych funkcji. Nowy skład Zarządu i kluczowe decyzje dotyczące ogólnopolskiego protestu oraz strajku pracowników pomocy. Sporo działo się podczas VII Walnego Zjazdu Delegatów Federacji. 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl