Filtry

Za nami pierwsze z cyklu regionalnych spotkań Zarządu Federacji z pracownikami pomocy społecznej. Gościliśmy w Tarnowie, Dębicy, a na końcu spotkaliśmy się z wszystkimi pracownikami podkarpacia w Rzeszowie.

Minister Elżbieta Rafalska uzyskała mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu gorzowskiego - wynika z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą. "Nie komentuję do czasu oficjalnych wyników. Dajcie mi ochłonąć." - stwierdziła szefowa resortu w wypowiedzi dla Gazety Lubuskiej. 

Ostatnie ulewy i nawałnice doprowadziły do lokalnym podtopień i zniszczenia mienia oraz dobytku wielu mieszkańców Polski. Z pomocą pospieszyły służby, w tym pracownicy socjalni oraz pracownicy pomocy społecznej. Oprócz zapewnienia dorażnej pomocy i planowania wsparcia niwelującego skutki żywiołu - pracownicy uczestniczyli również w działaniach wspomagających zabezpieczenie miejsc narażonych na zniszczenie. Tak było m.in. w Kazimierzy Wielkiej (woj. świętokrzyskie, powiat kazimierski).

Fundacja "Dorastaj z Nami" wspiera dzieci zamordowanej w Makowie Małgorzaty Kowalczyk, która zginęła wypełniając obowiązki pracownika socjalnego. Teraz i Ty możesz wesprzeć terapię, posiłki oraz edukację dzieci, których rodzice - tak jak mama Huberta oraz Tomka (synowie Małgorzaty) - stracili życie niosąc pomoc innym. Gorąco zachęcamy by wesprzeć pomoc dla dzieci w organizowanej akcji.

Wojewoda lubelski - Pan Przemysław Czarnek postanowił bronić dawno obalonej tezy ministerstwa, że za wynagrodzenia pracowników pomocy społecznej odpowiada wyłącznie samorząd. Jednak nie to przykuło naszą uwagę. Przedstawiciel rządu w samorządzie wielokrotnie podczas swojej konferencji używał sformułowania "opieka społeczna" i "pracownicy opieki społecznej", co najdelikatniej kompromituje urzędnika państwowego.

Federacja przekaże informację oraz apel o udział w strajku do każdego ośrodka pomocy społecznej oraz powiatowego centrum pomocy w Polsce. Liczymy, że wspierający nas pracodawcy, którzy mają na sercu dobro pomocy społecznej - podzielą się informacją z pracownikami oraz lokalnym samorządem. Tymczasem cały czas zbieramy Wasze deklaracje i apelujemy o udostępnianie informacji dotyczących planowanych działań.

Rozpoczynamy cykl spotkań Zarządu Federacji z pracownikami pomocy społecznej w poszczególnych regionach Polski. W dniu 24.05 br. zapraszamy do Rzeszowa, gdzie odbędzie się pierwsze spotkanie adresowane do zrzeszonych i niezrzeszonych pracowników regionu podkarpacia oraz lubelszczyzny. 

Minister Elżbieta Rafalska w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej (PAP) zapowiedziała wzrost wynagrodzeń części pracowników socjalnych o ok. 20%. Informację podchwyciły inne media. Tymczasem, jak wynika z danych samego Ministerstwa wyłączenie dodatku stażowego oraz dodatku terenowego dla pracowników socjalnycn, może poprawić sytuację części pracowników pomocy społecznej w ok. 8% wszystkich ośrodków pomocy społecznej. Maksymalna kwota wzrostu to wprawdzie 20% wynagrodzenia, ale dla większości zatrudnionych będzie to zaledwie kilka procent podwyżki ich uposażenia.

9 maja obchodzimy Dzień Europy ustanowiony w rocznicę przedstawienia Planu Szumana leżącego u podstaw utworzenia Unii Europejskiej. Z tej okazji Prezydent IFSW Regionu Europa (Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych), do której to organizacji należy nasza Federacja - Pani Ana Radulescu wystosowała specjalny list dotyczący społecznej roli pracowników socjalnych oraz pracy socjalnej w Europie. 

Oflagowany budynek Ośrodka Pomocy Społecznej w Głuchołazach oraz zapowiedź prowadzenia dalszej akcji protestacyjnej - to wynik braku porozumienia Federacji z dyrekcją jednostki w sprawie przestrzegania praw związkowych. Pracodawca z Głuchołaz jako jedyny w Polsce nie realizuje związkowego prawa do zwolnień doraźnych. Przedłużający się spór ma szanse przejść jako ewenement w historii ruchu związkowego, a także doprowadzić do kolejnych kosztów po stronie publicznej.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl