Kontynuujemy temat łączenia lokalnych strategii rozwiązywania problemów społecznych. Jak obiecaliśmy - ponownie wystąpiliśmy do MRPiPS w powyższej sprawie i tym razem otrzymaliśmy konkretną odpowiedź będącą jednocześnie zapowiedzią dalszych działań w tej kwestii.

Z treści nadesłanej odpowiedzi dowiadujemy się m.in, że resort pracy uznaje obecne rozwiązania prawne z ustawy o pomocy społecznej za wystarczające, natomiast źródła problemu w tworzeniu i realizowaniu znacznej liczby programów lokalnych - upatruje w sposobie i podejściu samych jednostek samorządu terytorialnego do wspomnianych zagadnień. Z tego powodu Ministerstwo opracowało i będzie wdrażać stosowny projekt w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój,którego celem będzie m.in. opracowanie jednolitego narzędzia do sporządzania gminnych strategii rozwiązywania problemów społecznych. MRPiPS wyraziło również zgodę by powyższe zagadnienie stało się przedmiotem dyskusji w ramach Rady Pomocy Społecznej. Do tematu będziemy wracali. 

Przeczytaj pismo z MPRiPS

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl