Federacja w związku z trwającymi konsultacjami społecznymi projektu ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, przesłała własne uwagi dotyczące ww. dokumentu.

Nasza organizacja, wobec braku jednolitego stanowiska członkowskich organizacji związkowych w zakresie istoty projektowanego świadczenia, jedynie sygnalizuje istotne - naszym zdaniem - kwestie, które powinny być rozstrzygnięte na dalszych etapach procesu legislacyjnego m.in. w przedmiocie wliczania do dochodu kwoty świadczenia wychowawczego, górnego kryterium dochodowego do otrzymywania wsparcia, czy też uwzględniania w uprawnieniu dorosłych dzieci niepełnosprawnych i kontynuujących naukę.     

Federacja natomiast krytycznie i jednoznacznie odnosi się do pomysłu angażowania jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz pracowników socjalnych do prowadzenia postępowań o przyznanie świadczenia, jak też weryfikacji zgodności wydatkowania pomocy z jego celem i przy użyciu rodzinnego wywiadu środowiskowego.

Przeczytaj opinię Federacji

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl