W imieniu strajkujących koleżanek w GOPS w Wierzbicy zwracamy się do środowiska pracowników socjalnych, asystentów rodziny, pozostałych pracowników pomocy społecznej oraz tych, którzy z pomocą są związani o wsparcie dla ich działań.

Przypominamy, iż od 29.12.2015 r. wobec braku jakiegokolwiek dialogu z pracującymi, a także w atmosferze szykan i gróźb zwolnienia - pracownicy GOPS podjęli dramatyczną decyzję o rozpoczęciu strajku, licząc że doprowadzi to przynajmniej do rozmów z pracodawcą. I do rozmów doszło w dniu 07.01.2015 r., jednak zamiast woli kompromisu i zapobieżenia dalszej eskalacji sporu - strajkujące otrzymały zapowiedź zwolnienia.

Z sytuacją w Wierzbicy można zapoznać się na naszej stronie artykuł 1 artykuł 2

Oprócz działań, które podjęliśmy i które mamy nadzieję okażą się skuteczną formą pomocy dla  strajkujących, uważamy za ważne i wspierające solidarne wyrażenie naszego stanowiska wobec zachowania osób odpowiedzialnych.

Zwracamy się więc z prośbą o podpisanie petycji w obronie pracowników GOPS w Wierzbicy. Wystarczą trzy krótkie kroki: wejście na podaną stronę, wpisanie swojego imienia i nazwiska oraz adresu e-mail oraz zaakceptowanie petycji i jej potwierdzenie w skrzynce poczty e-mail.

Petycja dostępna jest pod tym adresem

Prosimy o jej udostępnianie na własnych stronach i profilach.

Jednocześnie dziękujemy za wszelkie wyrazy solidarności i poparcia, które płyną od osób indywidualnych oraz organizacji m.in. Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych (Łódź), Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Regionu Mazowieckiego, NSZZ "Solidarność" (komisje zakładowe), Alternatywy Socjalistycznej (pomysłodawca petycji) i wielu innych. W imieniu strajkujących wyrażamy wdzięczność za wsparcie, które teraz jest naprawdę potrzebne.    

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl