Filtry

Na 8 lat kary pozbawienia wolności skazał Sąd w Poznaniu sprawcę ataku na pracownika socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Margoninie. Sprawca działał z bezpośrednim zamiarem zabójstwa - orzekł Sąd.

Mozolnie prowadzone prace nad rozporządzeniem w sprawie superwizji zdają się zmierzać ku wypracowaniu ostatecznej wersji dokumentu. Jedną z uwzględnionych poprawek jest zagwarantowanie uczestnikom superwizji bezpieczeństwa i ograniczenia w dostępie pracodawcy do informacji przekazywanych podczas superwizji. 

W dziesięciu z jedenastu pomorskich jednostek pomocy społecznej Państwowa Inspekcja Pracy stwierdziła nieprawidłowości - donosi Dziennik Bałtycki. To wierzchołek góry lodowej - wynika z danych związków zawodowych.

Federacja zgłosiła jedną uwagę do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy społecznej. Celem ustawy jest zagwarantowanie ciągłości pomocy dla osób oczekujących na orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, a tym samym na przyznanie zasiłku stałego.

Federacja wystąpiła do Komendanta Głównego Policji o podjęcie działań w kierunku wyeliminowania praktyki legitymowania pracowników socjalnych przy pomocy dowodów osobistych. 

Nie milkną echa zwolnienia kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątnicy, który musiał pożegnać się z zatrudnieniem już w pierwszym dniu po tym jak Sąd przywrócił Panią Elżbietę Surawską do pracy. Z kolei kontrola Państwowej Inspekcji Pracy w piątnickim urzędzie potwierdziła szereg nieprawidłowości pracowniczych, za które odpowiada sam wójt. Federacja w powyższej sprawie złożyła zawiadomienie do prokuratury, a w sprawie zwolnienia będzie występować przed sądem jako interwenient uboczny.

W czasach, gdy większość pracowników pomocy społecznej zabiega o podwyżki i poszanowanie ich praw pracowniczych, w jednym z ośrodków pomocy społecznej w Polsce działania części pracowników zdają się zaprzeczać tej potrzebie.

Dobre wieści z Lublina. Kolejny nasz federacyjny Związek wynegocjował korzystne regulacje wynagrodzeń dla pracowników.

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego.

Trwający od kilku miesięcy spór zbiorowy został zakończony porozumieniem. Wszyscy pracownicy socjalni oraz pracownicy pomocy społecznej MOPS w Jarosławiu z najniższym uposażeniem płacowym otrzymali podwyżki w postulowanej wysokości.

Strona 1 z 2

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl