Filtry

54-letni mężczyzna został zatrzymany i oddany pod dozór policyjny po tym jak groził pracownikom jednego z ośrodków pomocy społecznej.

Państwowa Inspekcja Pracy wytyka Wójtowi Piątnicy szereg naruszeń prawa pracy. Wynik kontroli Inspekcji w Urzędzie Gminy w Piątnicy rzuca nowe światło na jego postępowanie wobec byłego kierownika OPS – Pani Elżbiety Surawskiej.

W odpowiedzi na wniosek Federacji - MRPiPS potwierdziło, iż w planie rezerwy celowej w budżecie na 2016 r. uwzględniono środki z przeznaczeniem na dofinansowanie dodatków terenowych dla pracowników socjalnych.

Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy mającej na celu ograniczenie możliwości łączenia określonych typów jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz placówek systemu wsparcia rodziny i pieczy zastępczej z innymi podmiotami. O takie ograniczenia w ubiegłej kadencji Parlamentu bezskutecznie zabiegała m.in. nasza Federacja.

Mając na względzie występujące w latach ubiegłych trudności dotyczące dofinansowania z budżetu państwa do tzw. dodatków terenowych dla pracowników socjalnych, w tym roku postanowiliśmy z wyprzedzeniem zapytać o uruchomienie rezerwy na powyższy cel.

Strona w budowie. W tym miejscu już wkrótce będzie można przeczytać informacje dotyczące działalności Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych (IFSW) i udziału w nich naszej Federacji. Zapraszamy wkrótce.

Ta informacja zawsze nas cieszy. Od 1 lipca br. nasze federacyjne grono powiększyło się o koleżanki i kolegów z 2 organizacji związkowych działających przy MOPR w Opolu oraz MOPS w Będzinie.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl